Name   Extension Subject/Department
Nick  Allen  1254 Music
Linda Audy 1310 Special Educator
Jackie Barresi-O’Connor 1327 Special Educator
Jeffrey Beal 1326 Math
Andrea Beeman 1253 Information Technology
Doug Boardman 1222 English
Emily Braggins 1211 Guidance
Brittany Brogna  1351 Personlized Learning Coord.
Raymond Brior  1257 Library
Tom Button  1344 English
Amber Carbine-March 1285 Science
Jan Chapados 1381 Special Educator
Isabelle Chayer 1248 French
Chelsea Circe 1225 English
Mark Collins 1282 Custodian
Jennifer Connolly  1256 Chorus
Holly Cooke  1213 Health Office
Christine Cooney 1203 Registrar
Kazuo Cottrell  1231 Science
Kathleen Cummings  1360 Math
Nellie Dawson 1207 Math
Tom Dunkley 1279 Physical Education
Juanita Forant  1349 Pathways
Cathy Frankfurter 1221 English
Bob Fredette 1214 Computer Science
Rita Graves 1302 Special Educator
Bob Griswold 1224 Planning Room
Sophie Hade 1246 French
Kim Hoffman 1292 Science
Tim  Horton 1240 Science
Eric Hutchins 1243 Social Studies
Tammy Irish  1390 HS Office
Dana Jewett 1206 Assistant Principal
Yvonne Jones 1250 Information Techynology
Kelly Keefe  1374 Special Educator
Flo Kelley 1347 Health Office
Karyl Kent 1358 Food Services
Steve LaBree  1343 Math
Patrick LaClair 1238 Latin
Dylan Laflam 1394 Facilities
Peter  Lavigne 1296 Social Studies
Nichole Lefaivre-Damon  1352 Dance
Chris Lesauskis 1317 Access
Sabine Likhite 1237 Art
Lori Lisai  1280 Technology Integration
Molly Mara  1233 Family Consumer Science
Lucas Marcoux 1370 SRO
Tim Messier  1333 Athletic Director
David Mitiguy 1247 Social Studies
Rebecca O'Neill 1323 Special Educator
Amy O'Toole 1228 Special Educator
Bradly Parker 1226 Science
Brian Pena 1169 Information Technology
Michael Potvin 1239 English
Marvin Ramirez 1249 Spanish
Sara  Reed 1252 Social Studies
Jeff  Robinson  1346 Health
Ashley Rubenstein 1215 Art
Jeremy  Scannell 1236 SPED Administrator
Brian Schaffer 1205 Principal
Peter Shaw 1235 Study Hall Supervisor
Kerry Sheldan 1345 Enlgish
Linda St. Cyr 1204 Administrative Assistant
Shannon St. Cyr 1223 SPED Admin Assistant
Carolyn Stames 1281 Physical Education
Lisa Stead  1257 Library
Stacy Stokes 1202 Secretary
Jenna Sweet 1288 Guidance
Thad Tallman 1278 Maintenance
Lynne Themistocles 1283 Pathways
Cynthia Tighe 1234 Special Educator
Laurie Toof 1241 Math
Chris Tormey 1227 Science
Steve Torrey 1251 Information Technology
Meagan Towle  1257 Librarian
Ian Trombulak 1210 Guidance
Polly Vance 1342 Math
Jack Von Behren 1230 Theatre
Chris Whitlock  1229 Science
Caresse Whyte 1246 Spanish
William Widen  1244 Math
Deb Zmich 1208 Guidance